Cenne porady od profesjonalnych manikiurzystek


Piękne paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Jak o nie dbać, by zawsze były mocne i zdrowe? Oto kilka cennych porad od profesjonalnych manikiurzystek:

Pielęgnacja płytki paznokciowej


Pierwszym krokiem do perfekcyjnego manicure jest pielęgnacja płytki i palców paznokci. Twój manicure nie będzie wyglądał dobrze, jeśli Twoje paznokcie nie zostaną wcześniej odpowiednio przygotowane. Poświęć trochę czasu na wygładzenie wypukłości, przycięcie ich długości, odsunięcie skórek i nadanie im kształtu za pomocą pilnika. I nie zapomnij o nawilżaniu dłoni – suche dłonie i paznokcie nie są atrakcyjne.


Pielęgnacja skórek wokół paznokci


Jeśli chcesz mieć długie, mocne paznokcie, utrzymanie zdrowych skórek to najważniejszy krok! Skórki wokół paznokci narażone są na ciągłe urazy, dlatego też często pękają i zadzierają się. Regularne stosowanie olejków do pielęgnacji skórek pomoże tego uniknąć. Może on również stworzyć na paznokciach warstwę ochronną, która ochroni manicure przed czynnikami zewnętrznymi.

Zdrowa dieta


Jeśli twoje paznokcie są skłonne do łamania to powinnaś zadbać nie tylko o ich odpowiednią pielęgnację, ale również o właściwą dietę. Jedzenie pokarmów z dużą ilością biotyny może sprawić, że paznokcie będą rosły szybciej i będą silniejsze. Do pokarmów naturalnie bogatych w biotynę należą migdały, jajka, bataty i szpinak. Jeśli chcielibyście Państwo uzupełnić swoją dietę o jeszcze więcej biotyny, możecie również codziennie przyjmować suplementy biotynowe.

Paznokcie muszą odpocząć


Paznokcie od czasu do czasu potrzebują przerwy od nieustannego malowania. Tydzień lub dwa przerwy z pewnością poprawi ich kondycję i przywróci zdrowy wygląd.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − 11 =