10 roślin doniczkowych, które nie potrzebują światła

rośliny doniczkowe nie wymagające światła

Rośliny doniczkowe stanowią wspaniały element dekoracyjny i w wyjątkowy sposób ożywiają każde wnętrze. Nie zawsze jednak możemy zapewnić im dostęp do światła słonecznego. Na szczęście istnieją rośliny, które można postawić w najciemniejszym kącie pokoju, a one mimo to będą w stanie dobrze się rozwijać. Przedstawiamy listę pięknych roślin, które nie potrzebują dostępu do światła słonecznego, aby wspaniale rosnąć.

1. Kalatea Makoya

Wzorzyste liście sprawiają, że roślina ta jest pięknym dodatkiem do każdego pomieszczenia – dobrze rośnie w słabym świetle, jednak wymaga stałej wilgoci w glebie, czyli regularnego podlewania.
2. Difenbachia

Difenbachia ma piękne mięsiste liście, które zwykle są zielone, a czasami pojawiają się na nich żółte lub zielone plamki. Osiąga wysokość od 10 do 150cm.


3. Dracena Obrzeżona

Dracena obrzeżona to kolejna niezwykle efektowna roślina której prawie nie da się zabić. Dracena obrzeżona nie lubi bezpośredniego światła słonecznego i nadmiernego podlewania.


4. Zielistka Sternberga

Jedna z najpopularniejszych roślin domowych, która jest niezwykle łatwa w uprawie. Nie potrzebuje intensywnego nawadniania, bardzo rzadko choruje i rośnie zarówno w miejscach jasnych, jak i zacienionych.


5. Monstera

Monstera to kolejna piękna roślina, która ma niewielkie zapotrzebowanie na światło. Bardzo dobrze czuje się w ciemnym kącie pokoju.


6. Niekropień Klinowaty

Ta samowystarczalna paproć nie potrzebuje światła słonecznego, dlatego możemy umieścić ją w łazience. Jedyne co musisz zrobić, aby roślina dobrze się rozwijała to podlewać ją trzy razy w tygodniu.


7. Maranta

Maranta to roślina słynąca z bardzo atrakcyjnych liści. Jest również niewymagająca w pielęgnacji i toleruje słabe oświetlenie.


8. Peperomia

Peperomia nie potrzebuje światła słonecznego, aby przetrwać. Uwielbia wilgoć i zacienione miejsca.


9. Aglaonema

Aglaonema to kolejna roślina o małych wymaganiach świetlnych, rozwija się dobrze praktycznie w każdych warunkach. Od czasu do czasu trzeba przetrzeć jej liście wodą.


10. Sansewieria Cylindryczna

Sansewieria cylindryczna to jedna z najbardziej wytrzymałych roślin doniczkowych. Znoszą niekorzystne warunki takie jak suche powietrze, brak światła oraz nieregularne podlewanie.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + dziewięć =