Najczęściej popełnianie błędy podczas pielęgnacji włosów – sprawdź jak ich uniknąć!

Jak dbać o włosy, zadbane włosy, pielęgnacja włosów, zniszczone włosy
Foto: Pixabay

Dla większości z nas, włosy to bardzo ważny element naszego wizerunku. Niezależnie od tego, czy są one krótkie, czy długie, proste czy kręcone, zależy nam na tym, aby były piękne, lśniące i mocne.

Niestety mimo pielęgnacji, wygląd naszych włosów, nie zachwyca nas w stu procentach. Zastanawiacie się dlaczego? Poniżej przedstawimy Wam najczęściej popełnianie błędy podczas pielęgnacji włosów.

1. Zbyt częste mycie

Nie ma żadnej reguły ani zapisu, który mówi o tym, jak często powinnyśmy myć nasze włosy. Zależy to od indywidualnych preferencji, od rodzaju włosów, a także fryzury, czy trybu życia. Zazwyczaj włosy nie potrzebują codziennego mycia, powinnyśmy to robić co 2 -3 dni. Jeśli jednak istnieje konieczność codziennego mycia, należy używać do tego delikatnych szamponów, bez detergentów typu SLS, SLES, ponieważ stosowanie ich w nadmiarze, powoduje przesuszenie włosów.


2. Zapuszczanie mimo rozdwojonych końcówek

„Długie włosy” wcale nie znaczy „piękne włosy”. Jeśli nasze końcówki są matowe i rozdwojone, należy udać się do fryzjera i je podciąć. Jeśli tego nie zrobimy, rozdwojenia będą piąć się ku górze, przez co nasze włosy jeszcze bardziej się zniszczą.

3. Mycie w za zimnej i za gorącej wodzie

Zarówno za zimna, jak i za gorąca woda, negatywnie wpływa na kondycję naszych włosów. Za zimna woda sprawia, że łuski naszych włosów się nie rozchylają i wartościowe składniki naszych szamponów, odżywek czy maseczek, w ogóle w nie nie wnikają. Może to także uszkodzić cebulki, co przyczyni się do nadmiernego wypadania włosów. Z kolei zbyt gorąca woda rozszerza łodygę włosa, niszcząc ją. Dodatkowo gorąca woda przyśpiesza produkcję sebum, co powoduje szybsze przetłuszczanie się włosów. Powinnyśmy myć i płukać włosy w letniej wodzie.

4. Zbyt rzadkie mycie włosów

Proces ten może spowodować, że wszystkie zanieczyszczenia, a także nadmiar sebum, które zbierają się na naszych włosach i skórze głowy będą niekorzystnie wpływać na wygląd i kondycję naszych włosów.

5. Zbyt mocne wycieranie włosów

Po umyciu nadmiar wody należy odsączyć miękkim ręcznikiem. Nie należy zbyt mocno wycierać włosów i skóry głowy. Idealnym sposobem będzie zawinięcie włosów, w tak zwany turban i poczekanie, aż woda sama się wchłonie.

6. Suszenie ciepłym nawiewem

W tej kwestii, ważny jest sam nawiew, ale także sposób suszenia. Zawsze powinnyśmy suszyć włosy zgodnie z kierunkiem wzrostu. Suszenie pod włos może skutkować pozbawieniem blasku i zmatowieniem włosów. Powietrze suszarki powinno być chłodne.

7. Szarpanie podczas rozczesywania

Żadne włosy nie lubią szarpania i gwałtownego rozczesywania. Dzieje się tak wówczas, gdy używamy szczotek lub grzebieni o zbyt gęsto rozstawionych ząbkach. Mokre włosy są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Najlepiej rozczesywać włosy grzebieniem, który posiada szeroko rozstawione zęby.


One Reply to “Najczęściej popełnianie błędy podczas pielęgnacji włosów – sprawdź jak ich uniknąć!”

  1. Sróbuje się stosować do tych porad, ponieważ moje włosy w ostatnim czasie są strasznie niesforne i nie chcą się układać :/ Macie jakieś sprawdzone odżywki albo szampony do cienkich i plączących się włosów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × jeden =