Jakie lustro wybrać do łazienki dla kobiet dbających o cerę i makijaż?

Masz problematyczną cerę, która wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych? A może nie wyobrażasz sobie wyjść z domu bez perfekcyjnie wykonanego makijażu? W obu przypadkach obowiązkowym wyposażeniem łazienki powinno być dobrej jakości, duże lustro z odpowiednim oświetleniem. Jak zaaranżować je we wnętrzu, jakie wybrać i czym kierować się przy wyborze? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pozwolą Ci łatwo wybrać funkcjonalne i estetyczne lustro do swojej łazienki.


Funkcje luster w łazience

Łazienkę trudno wyobrazić sobie bez prysznica, wanny, umywalki, ale także bez lustra. Ten element wyposażenia spełnia w tym pomieszczeniu kilka funkcji. Przede wszystkim służy do przeglądania się. Przydaje się zarówno podczas kontroli swojego wyglądu, jak i podczas wykonywania wielu zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych w okolicy twarzy.

Lustra są także bardzo ważnym elementem pod względem aranżacyjnym. Stanowią świetny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni małych łazienek. Zabieg ten jest doskonałym sposobem na uzyskanie efektownej aranżacji łazienki w blokach, gdzie pomieszczenia najczęściej nie są większe niż kilka metrów kwadratowych.

Ciekawe modele luster w ozdobnych ramach stanowią także ważny element dekoracyjny podkreślający styl aranżacji pomieszczenia. Jak widzisz, funkcji luster jest o wiele więcej, jednak jakie sprawdzi się najlepiej do zabiegów pielęgnacji twarzy?


Jak stworzyć komfortowy kącik do zabiegów pielęgnacyjnych twarzy?

Podstawą kącika do pielęgnacji twarzy jest duże lustro. Jaki jednak model wybrać? To już zależy od aranżacji Twojej łazienki. Powinno stanowić integralny element całego wystroju. W łazienkach glamour świetnie sprawdzą się lustra w bogatych, złotych ramach lub otoczone dekoracyjną mozaiką. W skandynawskich najlepsze są modele minimalistyczne bez ramy, a w industrialnych możesz pozwolić sobie na okrągłe lustro w czarnej ramie lub duże kwadratowe w drewnianej. Kształt lustra dopasuj do innych elementów wyposażenia łazienki. Jeśli przeważają w niej obłe kształty, okrągłe lustro lub o zaokrąglonych rogach będzie najlepszym wyborem.

Samo lustro jednak nie wystarczy. Zabiegi pielęgnacyjne twarzy i wykonywanie makijażu wymaga bardzo dużej precyzji. Z tego powodu zadbaj o dobre oświetlenie. Lampa sufitowa w łazience nie da Ci tak jasnego światła. Ponadto będziesz ją mieć prawdopodobnie za plecami, co będzie tworzyło cienie na twarzy. Znacznie lepszym wyborem są podłużne kinkiety nad lustrem lub dwa ścienne kinkiety zawieszone po obu stronach lustra. W nowoczesnych aranżacjach sprawdzą się lustra łazienkowe z wbudowanym w ramę oświetleniem ledowym lub zatopionym w tafli.

W każdej łazience powinno znaleźć się duże lustro. Pełni one funkcje dekoracyjne, aranżacyjne i praktyczne. Dzięki nim jesteś w stanie wygodnie przeprowadzić zabiegi pielęgnacyjne twarzy czy wykonać makijaż. Pamiętaj jednak, aby dobrze oświetlić lustro osobnym źródłem światła. Dzięki temu na Twojej twarzy nie będą tworzyły się cienie, a Ty zachowasz dużą precyzję podczas zabiegów czy wykonywania makijażu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + jedenaście =