Domowe sposoby na podlewanie roślin podczas wyjazdu

Wybierasz się na wakacje i nie masz nikogo, kto mógłby zająć się Twoimi roślinami? Wyjeżdżając na dłuższy urlop najlepiej oczywiście zostawić klucz od mieszkania zaprzyjaźnionej sąsiadce lub rodzinie. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, wcale nie musisz skazywać domowych roślin na umieranie z pragnienia. Oto 2 proste sposoby na systemy nawadniające, które można wykonać w domu.


Kroplówka z Butelki

źródło

Plastikową butelkę dokładnie myjemy, a następnie napełniamy wodą prawie do pełna. W zakrętce robimy kilka dziurek (np. za pomocą gwoździa). Butelkę zakręcamy i wkładamy poziomo do donicy tak aby dziurki znalazły się od spodu. Woda powoli zacznie sączyć się z butelki systematycznie nawadniając roślinę.


Garnek i Sznurki

źródło

Napełniamy garnek wodą i ustawiamy go w pobliżu roślin. Najlepiej, aby naczynie znajdowało się nieco wyżej, dlatego doniczki z roślinami ustawiamy niżej, a garnek na jakimś podwyższeniu. Następnie pocięte odcinki sznurka umieszczamy tak, aby jeden koniec znajdował się na dnie zbiornika z wodą, a drugi w doniczce. Sznurek nasiąknie wodą i w sposób ciągły będzie doprowadzał wodę do korzeni roślin.


Znacie jakieś inne fajne patenty na nawadnianie roślin podczas waszej nieobecności? Dajcie znać w komentarzach i nie zapomnijcie udostępnić tego wpisu swoim znajomym, którzy również planują jakiś dłuższy wyjazd!

Domowe Sposoby na Podlewanie Roślin Podczas Wyjazdu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + dwanaście =