Domowe sposoby na wybielenie zębów

domowe sposoby na wybielenie zębów, jak wybielić zęby w domu,

Żółknięcie zębów jest naturalnym procesem związanym ze starzeniem się naszego organizmu. Niektóre produkty spożywcze, napoje i czynniki związane ze stylem życia mogą przyspieszyć ten proces. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które pomogą przywrócić Twoim zębom biel i blask. Przedstawiamy domowe sposoby na wybielenie zębów, które są idealną alternatywą dla drogich zabiegów realizowanych w gabinetach stomatologii estetycznej.

Olej kokosowy


Olej kokosowy pomaga poprawić higienę jamy ustnej oraz zmniejszyć płytkę nazębną i ubytki. Neutralizuje również nieświeży oddech i naturalnie wybiela zęby.

Weź łyżkę stołową oleju kokosowego i płucz nią usta przez ok. 5-10 minut. Następnie wypluj olej i umyj zęby jak zwykle.


Skórka z banana


Skórka z banana zawiera wysoki poziom potasu i magnezu, które są niezbędne do usuwania przebarwień z zębów.

Wewnętrzną stroną skórki z banana delikatnie pocieraj zęby przez około dwie minuty, a następnie umyj zęby pastą. Pomoże to skutecznie zredukować żółte przebarwienia zębów.

Soda oczyszczona


Soda oczyszczona mocno wybiela zęby, usuwa bakterie i zanieczyszczenia, odświeża oddech i pozostawia uczucie odświeżenia.

Połącz łyżeczkę sody z dwiema łyżeczkami wody i taką miksturą wyszoruj zęby.

Warto pamiętać, że efekty nie pojawią się z dnia na dzień, ale po kilku tygodniach regularnego stosowania tych metod. Dlatego zalecamy aby takie domowe zabiegi powtarzać 2-3 razy w tygodniu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 − trzy =