Konsultacja z pediatrą on-line – dlaczego warto z niej skorzystać?

Twoja pociecha się rozchorowała? Wiedz, że nie musisz czekać z nią w długich kolejkach do rejestracji i być zdanym na dostępne terminy. Dzięki rozwojowi technologii możesz porozmawiać z pediatrą on-line bez wychodzenia z domu. W jakich przypadkach można skorzystać z telekonsultacji? Jak dokładnie ona przebiega i jak się do niej przygotować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszym artykule.


Kiedy warto zgłosić się do pediatry online? 

Porada telemedyczna to niezwykle wygodne rozwiązanie, które przyjdzie z pomocą Tobie i Twojemu maluchowi w rozmaitych sytuacjach. Zauważyłeś u swojego dziecka niepokojące symptomy? Wskazaniem do konsultacji są m.in.:

  • przewlekły kaszel,
  • ból brzuszka,
  • ból ucha i zatok,
  • biegunka i wymioty,
  • podejrzana wysypka na skórze,
  • brak apetytu,
  • nadmierna senność lub płaczliwość,
  • wysoka gorączka,
  • katar,
  • bóle mięśni.

Jeśli pogorszenie samopoczucia małego pacjenta postępuje z godziny na godzinę, nie warto tracić czasu na stanie w długich kolejkach do rejestracji. Zamiast tego postaw na teleporadę u pediatry on-line – pozwala ona nie tylko na uzyskanie ekspresowej pomocy, ale także zapewnia duże bezpieczeństwo i to bez potrzeby narażania dziecka na kontakt z innymi chorymi. 

Sprawdź: Lekarz pediatra – czym się zajmuje? Kiedy należy się do niego udać?

W czym jeszcze pomoże Ci pediatra on-line?

Porada telemedyczna to świetne rozwiązanie nie tylko w przypadku pojawienia się kryzysu zdrowotnego. Wiedz, że masz możliwość porozmawiania z pediatrą online na wiele nurtujących Cię tematów. Śmiało zadawaj mu pytania dotyczące suplementacji, żywienia czy obowiązkowych szczepień. Pamiętaj również, że może on wypisać Ci e-receptę na przedłużenie leczenia małego pacjenta, a także e-skierowanie do poradni specjalistycznej lub na dodatkowe badania.

Jak przygotować dziecko do konsultacji z lekarzem? 

Przebieg konsultacji z pediatrą online zależy w dużej mierze od wieku Twojego dziecka oraz jego stanu zdrowia. W niektórych sytuacjach wymagana będzie jego aktywność, więc warto przygotować go na taką ewentualność. Opowiedz mu, jak krok po kroku wygląda taka rozmowa i czego może się spodziewać, a w trakcie jej trwania rozwiewaj wszelkie wątpliwości lekarza i pomóż maluchowi odpowiadać na pytania. Postaraj się przeprowadzić ją w cichym miejscu, w którym dziecko nie będzie rozpraszać się dodatkowymi bodźcami, na przykład grającym radiem czy włączonym telewizorem. Ważne jest również to, aby czuło się ono bezpiecznie.


Jak przebiega wizyta u pediatry on-line? 

Teleporada niewiele odbiega od tego, co znasz ze swojej przychodni. W jaki sposób przebiega ona w przypadku małego pacjenta? Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad, który pomoże mu postawić trafną diagnozę i dobrać odpowiednie leczenie. Jej bardzo ważnym elementem jest zapoznanie się z dokumentacją medyczną, którą możesz załączyć w specjalnym systemie jeszcze przed rozpoczęciem połączenia. Niezbędnym krokiem może okazać się także przedstawienie książeczki zdrowia. W zależności od rodzaju schorzenia pediatra wypisze e-receptę lub e-skierowanie na dalsze badania bądź na wizytę u innego specjalisty, np. dermatologa, endokrynologa czy alergologa. Pamiętaj również, że podczas wizyty u pediatry on-line możliwe jest uzyskanie e-zwolnienia dla opiekuna. 

Jak umówić się na rozmowę z pediatrą on-line? 

Jak zapisać się na telekonsultację z pediatrą on-line? Proces ten jest niezwykle prosty i intuicyjny – wystarczy, że skorzystasz z oferty sprawdzonej platformy telemedycznej, takiej jak Med24. Cieszy się ona zaufaniem pacjentów i wyróżnia wysoką jakością usług. Umożliwia ona konsultację z pediatrą 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – nawet w niedziele i święta. Aby doszło do połączenia, wystarczy wejść na odpowiednią stronę w Med24, zarejestrować się, wybrać rodzaj wizyty i opłacić poradę. Zapomnij o czekaniu z dzieckiem w długich kolejkach i byciu zdanym na wolne terminy. Otrzymaj fachową pomoc w zaledwie 15 minut – i to bez wychodzenia z domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + dwa =