Ekspresy do biura – jak zagwarantować dobrą kawę w biurze?

Nowoczesne, wygodne i gościnne biuro? Nie stworzysz go bez dobrego ekspresu do kawy! Starannie dobrane urządzenie zapewni dostęp do aromatycznego, smacznego i pobudzającego napoju zarówno pracownikom, jak i gościom oraz potencjalnym klientom. Ekspresy do biura nie bez przyczyny są traktowane jako osobna grupa produktowa. Muszą bowiem mieć określoną charakterystykę, by dobrze spełniać swoją funkcję.


Podsumowanie:

  • Kawa to nieodzowny element współczesnego biura. Jako smaczny, aromatyczny napój o właściwościach zwiększających koncentrację świetnie sprawdza się w codziennym życiu firmy. Doceniają go nie tylko pracownicy, ale też goście i potencjalni klienci.
  • Dziś kawę w biurze przygotowuje się głównie przy pomocy ciśnieniowych ekspresów. Do biura najlepiej pasują modele automatyczne, które charakteryzuje łatwość obsługi, szybkość działania i rozbudowany, różnorodny katalog napojów do wyboru, które za każdym zaparzeniem smakują tak samo.
  • Jest kilka funkcji i cech, które powinien mieć każdy ekspres do biura. To na przykład automatyczne czyszczenie, opcja zaparzania dwóch kaw jednocześnie czy duże zbiorniki na ziarna kawy oraz wodę. O pozostałych przeczytasz poniżej!

Kawa w biurze – czy naprawdę jest ważna?

Eksperci są co do tego zgodni – picie kawy w pracy poprawia koncentrację, samopoczucie i tym samym zwiększa produktywność pracownika. Stwarza też przestrzeń do efektywnego odpoczynku w gronie kolegów i koleżanek z zespołu. Czasami to właśnie przy kubku dobrej kawy powstają najlepsze pomysły biznesowe! Nielimitowany dostęp do tego napoju stanowi dziś konieczny element employer brandingu – zatrzymania w firmie już zatrudnionych pracowników i skutecznego rekrutowania kolejnych.


Jaki ekspres do biura wybrać?

Jeśli już zdecydujesz, że dobra kawa musi się pojawić w Twojej firmie, zainwestuj w wysokiej jakości sprzęt. Tylko ekspresy do biura (https://www.tchibo-coffeeservice.pl/asortyment/ekspresy/), które działają szybko i niezawodnie dostarczają pracownikom oczekiwanej radości z zaparzania napoju i delektowania się jego smakiem oraz aromatem. Wydajne urządzenie przyrządza kawę w kilka minut, a to też zmniejsza czas potrzebny na pozostawanie pracownika w biurowej kuchni. W takich sytuacjach przydaje się funkcja parzenia dwóch kaw jednocześnie, zwłaszcza jeśli w firmie pracuje wielu wielbicieli kawowego naparu. 

Dobrze, jeśli ekspres ma wbudowaną funkcję automatycznego czyszczenia, bo wtedy na pracowników nie spada dodatkowy obowiązek konserwacji urządzenia. Powinien posiadać odpowiednio duże zbiorniki na ziarna i wodę (jeśli wybierzesz model niekorzystający ze stałego przyłącza wodociągowego), by tylko raz na jakiś czas pojawiła się potrzeba ich napełnienia. Im większy zespół, tym bardziej zróżnicowany katalog dostępnych kaw musi znaleźć się w ekspresie do biura. Nie może zabraknąć w nim kaw mlecznych. Nie bez znaczenia jest też niewielki rozmiar i cicha praca urządzenia, a także nowoczesny, minimalistyczny design.

Przykłady ekspresów do biura, które warto wziąć pod uwagę

Wszystkie wymienione cechy są charakterystyczne dla automatycznych ekspresów. Do biura pasują one idealnie. Są łatwe w obsłudze, działają szybko i gwarantują dostęp do różnych napojów przy zachowaniu ich powtarzalności. Jeśli wybierzesz urządzenie renomowanej marki, na przykład Tchibo, masz pewność solidnego wykonania każdego pojedynczego elementu i nienagannego działania, a w razie usterki – łatwej naprawy. Model, na który warto zwrócić uwagę to na przykład Tchibo Coffea Office – automatyczny ekspres ciśnieniowy o kompaktowym rozmiarze z pojemnym zbiornikiem na kawę, wodę i głęboką tacką ociekową. Przyrządza od 30 do 50 porcji dziennie, zawsze z oczekiwaną szybkością.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + 6 =