Czego warto słuchać w czasie podróży?

Wybierasz się na wakacje? Zastanawiasz się, jak zorganizować wielogodzinną podróż? Niezależnie od wybranego rodzaju transportu ciekawym pomysłem może okazać się włączenie podcastu lub audiobooka, które staną się świetną alternatywą dla tradycyjnych programów radiowych. Możesz sięgnąć po nie zarówno w czasie wakacji, jak i podczas codziennej trasy do szkoły lub pracy. W dzisiejszym artykule podpowiemy, po które pozycji warto sięgnąć.


Czym są podcasty?

Podcasty cieszą się coraz większą popularnością wśród słuchaczy na całym świecie. Jest to rodzaj internetowej publikacji, która często kojarzy się z tradycyjnymi audycjami radiowymi. Może być prowadzona zarówno przez jedną, jak i więcej osób. W przypadku kilkorga prowadzących przybiera postać dyskusji lub wywiadu. Najczęściej są to całe serie publikowanych regularnie nagrań, które łączy wspólna tematyka.

Popularność podcastów w dużej mierze wynika z ich wszechstronności. Na licznych platformach znajdziesz szeroki wybór audycji na różne tematy. Możesz słuchać tych o charakterze publicystycznym i rozrywkowym oraz treści naukowych o wysokim poziomie merytorycznym. Wiele podcastów tworzonych jest przez pasjonatów, którzy chcą dzielić się specjalistyczną wiedzą ze swojej dziedziny. Audycje stają się także ważnym źródłem informacji dotyczących rozwoju osobistego oraz zawodowego. Słuchając publikacji możesz zdobyć wiele cennych informacji, które wykorzystasz następnie w swojej pracy.

Jak wybrać ciekawy podcast?

Wiele osób porównuje podcasty do audycji radiowych. Najważniejszą różnicą jest jednak możliwość wyboru. Słuchacz sam decyduje, jaki temat i sposób prowadzenia narracji go interesuje. Jeśli wybierasz się na wakacje, ciekawym pomysłem może okazać się włączenie audycji na temat kraju lub miasta, do którego jedziesz. W ten sposób zdobędziesz wiele ciekawych informacji, które wykorzystasz na miejscu. Jeśli zależy Ci na prostych w odbiorze treściach, sięgnij po podcasty lifestylowe, w których poruszane są zagadnienia dotyczące życia codziennego.

Podcast to także doskonała okazja do podnoszenia umiejętności i zdobywania wiedzy. Przygotowujesz się do spotkania biznesowego? Włącz audycję dotyczącą negocjacji i prowadzenia firmy. Uczysz się nowego języka obcego? Podcasty na różnych poziomach zaawansowania staną się świetnym treningiem językowym. Serie różnych twórców znajdziesz na większości popularnych platform streamingowych oraz w dedykowanych, darmowych aplikacjach na urządzenia mobilne.


Audiobooki – praktyczne zastępstwo dla książek 

Jeśli jesteś miłośnikiem literatury, sięgnij po ciekawe audiobooki. Ich główną zaletą jest fakt, że możesz słuchać ich podczas wykonywania innych czynności. Staną się zatem doskonałą alternatywą dla kierowców samochodów oraz pasażerów pociągów i samolotów. Co więcej, w przeciwieństwie do swoich wersji drukowanych nie zajmują cennego miejsca w bagażu podręcznym. W każdej chwili możesz dokupić nową pozycję, którą natychmiast zaczniesz słuchać.

Audiobooki pozwalają jednocześnie na rozwijanie słownictwa oraz redukują napięcie. Dzięki temu doskonale sprawdzają się podczas wakacji i urlopu. Ułatwiają relaks i zdystansowanie się od trudów codziennego życia. Obecnie coraz więcej tytułów dostępna jest zarówno w formie tradycyjnych książek, jak i audiobooków, co sprawia, że bez problemu znajdziesz tytuł dla siebie.

Jakie audiobooki dla dzieci i dorosłych wybrać?

Planujesz wyjazd na wakacje samochodem? Zastanawiasz się, jaki audiobook wybrać? Ciekawym pomysłem może okazać się sięgnięcie po fascynujące reportaże. Książki takie jak „Italia. Kraina kontrastów i różnorodności. Włochy Północne” Natalii Rosiak czy „Cywilizacja Słowian” Kamila Janickiego pozwoli lepiej poznać historię oraz otaczającą nas kulturę i zwyczaje. Jeśli szukasz tytułu, który przypadnie do gustu słuchaczom w różnym wieku, postaw na klasyki literatury przygodowej. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” oraz „Hobbit. Czyli tam i z powrotem” zapewnią wiele godzin doskonałej rozrywki, pozwalając na spokojne przejechanie nawet najdłuższej trasy.Te I wiele innych pozycji znajdziesz w katalogu Audioteki. 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 12 =