Naturalne sposoby na złagodzenie oparzeń słonecznych

naturalne sposoby na złagodzenie oparzeń słonecznych
Foto: pixabay

Po wielogodzinnym przebywaniu na słońcu, Twoja skóra przybrała czerwony kolor i piecze? Oczywiście najprostrzym sposobem jest zapobieganie oparzeniom słonecznym, jednak czasem jest już za późno. Musimy skupić się na działaniu, a nie rozmyślaniu co by było gdyby.


Oparzenia słoneczne są bardzo niebezpieczne dla naszej skóry i powinniśmy starać się, aby do nich nie dochodziło. Kiedy jednak już nam się przydarzą, niestety nie jest to dla nas przyjemne i musimy je w jakiś sposób złagodzić. Oto kilka domowych sposobów na oparzenia słoneczne, które uśmierzą ból.

ZIEMNIAKI

Ziemniaki kroimy w kostkę i wrzucamy do pojemnika blendera i blendujemy. Tak powstałą papkę nakładamy na poparzoną skórę na ok. pół godziny. Z pewnością poczujecie ulgę.

KEFIR

Kefir, zsiadłe mleko czy też maślanka także pomogą w walce z poparzeniami słonecznymi. Dzięki zawartości witamin A, D, E oraz białka zregenerują poparzony nskórek. Na zaczerwienioną skórę nakładamy gazę nasączoną w jendym z tych produktów.


BIAŁKO JAJKA

Biało w surowej postaci zawiera cystatynę, która łagodzi i hamuje stany zapalne. Jest bogate także w lizozym, który posiada właściwości antywirusowe i bakteriobójcze. Surowe białko ma działanie podobne do antybiotyku, przyśpieszając proces gojenia ran. Wystarczy zamoczyć gazik w schłodzonym białku i przyłożyć do oparzonej skóry.

OGÓREK

Jest on bogaty w witaminę C oraz antyoksydanty, co sprawia, że dobrze odżywia skórę. Wystarczy pokroić ogórka na plasterki, a następnie przyłożyć je do poparzonych miejsc, pozostawić na 30 minut.

ALOES

Sok z liści aloesu zawiera substancje przyśpieszające regenerację a także działa przeciwzapalnie. Dodatkowo aloes aktywizuje komórki tkanki łącznej, które odpowiedzialne są za gojenie się naszej skóry. Aby złagodzić poparzenia, należy nasmarować skórę sokiem z aloesu.

MIÓD

Posiada on substancje baktriobójcze, takie jak: lizozym, inhibina, tymol, cyneol oraz rutyna. Wystarczy przyłożyć do podrażnionej skóry gazik nasmarowany miodem, bądź nasmarować nim skórę. Dzięki temu przyśpieszymy gojenie się naszej skóry.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.