Naturalne sposoby na złagodzenie oparzeń słonecznych

naturalne sposoby na złagodzenie oparzeń słonecznych
Foto: pixabay

Po wielogodzinnym przebywaniu na słońcu, Twoja skóra przybrała czerwony kolor i piecze? Oczywiście najprostrzym sposobem jest zapobieganie oparzeniom słonecznym, jednak czasem jest już za późno. Musimy skupić się na działaniu, a nie rozmyślaniu co by było gdyby.


Oparzenia słoneczne są bardzo niebezpieczne dla naszej skóry i powinniśmy starać się, aby do nich nie dochodziło. Kiedy jednak już nam się przydarzą, niestety nie jest to dla nas przyjemne i musimy je w jakiś sposób złagodzić. Oto kilka domowych sposobów na oparzenia słoneczne, które uśmierzą ból.

ZIEMNIAKI

Ziemniaki kroimy w kostkę i wrzucamy do pojemnika blendera i blendujemy. Tak powstałą papkę nakładamy na poparzoną skórę na ok. pół godziny. Z pewnością poczujecie ulgę.

KEFIR

Kefir, zsiadłe mleko czy też maślanka także pomogą w walce z poparzeniami słonecznymi. Dzięki zawartości witamin A, D, E oraz białka zregenerują poparzony nskórek. Na zaczerwienioną skórę nakładamy gazę nasączoną w jendym z tych produktów.


BIAŁKO JAJKA

Biało w surowej postaci zawiera cystatynę, która łagodzi i hamuje stany zapalne. Jest bogate także w lizozym, który posiada właściwości antywirusowe i bakteriobójcze. Surowe białko ma działanie podobne do antybiotyku, przyśpieszając proces gojenia ran. Wystarczy zamoczyć gazik w schłodzonym białku i przyłożyć do oparzonej skóry.

OGÓREK

Jest on bogaty w witaminę C oraz antyoksydanty, co sprawia, że dobrze odżywia skórę. Wystarczy pokroić ogórka na plasterki, a następnie przyłożyć je do poparzonych miejsc, pozostawić na 30 minut.

ALOES

Sok z liści aloesu zawiera substancje przyśpieszające regenerację a także działa przeciwzapalnie. Dodatkowo aloes aktywizuje komórki tkanki łącznej, które odpowiedzialne są za gojenie się naszej skóry. Aby złagodzić poparzenia, należy nasmarować skórę sokiem z aloesu.

MIÓD

Posiada on substancje baktriobójcze, takie jak: lizozym, inhibina, tymol, cyneol oraz rutyna. Wystarczy przyłożyć do podrażnionej skóry gazik nasmarowany miodem, bądź nasmarować nim skórę. Dzięki temu przyśpieszymy gojenie się naszej skóry.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + trzy =