TOP 5 orientalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Kultura wschodnia zaskakuje nie tylko pysznym jedzeniem, ale również interesującym podejściem do zdrowia i urody. Mieszkańcy Dalekiego Wschodu wierzą, że kluczem do dobrego życia jest harmonia duszy i ciała. Jak ją osiągnąć? Można to zrobić za pomocą odpowiednio przeprowadzonych rytuałów orientalnych. Sprawdź, czym różnią się poszczególne zabiegi pielęgnacyjne i dlaczego warto korzystać z nich regularnie.


Masaż tajski 

Według legendy twórcą masażu tajskiego był osobisty lekarz buddy. Współczesny masaż tajski oparty jest na teorii, że całe ciało wypełnione jest cząsteczkami powietrza. Cząsteczki te podróżują po ciele przez kanaliki zwane “senami”. Masaże tajskie koncentrują się na skupiskach senów, które zaczynają się w okolicy pępka i kończą na ustach. Tradycyjny masaż tajski to rodzaj masażu głębokiego. Stanowi połączenie akupresury z elementami jogi pasywnej, rozciągania i refleksologii. Różne techniki uciskowe mają za zadanie stymulować seny i kierować powietrze przez całe ciało w kierunku głowy. Tradycyjny masaż tajski ma ogromne właściwości lecznicze, rehabilitacyjne i pielęgnacyjne. 

Masaż balijski 

Masaż balijski pochodzi z Balii, czyli “wyspy szczęśliwych ludzi”. Według legendy umiejętność wykonywania masażu balijskiego przekazała Balijczykom bogini Lakszmi, mająca cztery ramiona. To dlatego balijski masaż polega w dużej mierze na uciskaniu ciała za pomocą ramion. Poza tym w krajach Dalekiego Wschodu często wykonuje się go na cztery ręce (czyli przez dwie osoby). Techniki używane podczas masażu balijskiego nawiązują do tradycyjnej medycyny chińskiej, akupresury, aromaterapii, refleksologii i ajurwedy. Według wierzeń rytuał balijski wzmacnia energię chi, która jest siłą napędową wszystkich procesów życiowych i niewidzialnym spoiwem ciała i duszy. Masaż z Balii to zabieg głęboko relaksujący. Nie tylko wycisza i redukuje stres, ale również zmniejsza bóle i napięcia mięśni. Voucher na taki masaż to świetny prezent dla bliskiej osoby zmagającej się z dużym stresem.


Masaż kobido 

Kobido to japoński rytuał masowania twarzy, który zdobył ogromną popularność na całym świecie. Oryginalna technika wymaga wielu lat praktyki, dlatego najlepiej oddać się w ręce certyfikowanych specjalistów. Sam masaż składa się z wielu elementów, które tworzą spójną całość. Należą do nich: relaks, masaż tkanek głębokich, masaż silnie liftingujący, drenaż limfatyczny i elementy akupresury. Efektem dobrze wykonanego masażu kobido jest relaks i głębokie nawilżenie. Co więcej, dzięki regularnym zabiegom zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, skóra staje się jędrna i odpowiednio napięta. Voucher na masaż kobido to wspaniały prezent dla osoby, na której twarzy widać pierwsze oznaki starzenia. Taki upominek może być strzałem w dziesiątkę w przypadku naszych babć i mam. Szukasz innych inspiracji na prezent dla mamy? Sprawdź stronę: https://www.superprezenty.pl/dzien-matki

Masaż ajurwedyjski 

“Ajurweda” w dosłownym tłumaczeniu oznacza “wiedzę o życiu”, z kolei masaż ajurwedyjski to hinduski odłam medycyny naturalnej. Głównym założeniem ajurwedy jest koncepcja, że organizm to system, w którym ciało i psychika tworzą nierozerwalną całość. Wyznawcy ajurwedy wierzą, że wszystkie schorzenia i dolegliwości zdrowotne mają swój początek w zaburzeniu równowagi emocjonalnej. To z ajurwedy pochodzi koncepcja siedmiu czakr w ciele człowieka. Czakry odpowiadają za magazynowanie i przepływ energii życiowej. Masaż ajurwedyjski skupia się na odblokowaniu czakr, co ma prowadzić do poprawy zdrowia i samopoczucia. Ważnym elementem każdego rytuału ajurwedyjskiego są olejki eteryczne, które nie tylko zapewniają lepszy poślizg podczas masażu, ale również pełnią funkcję aromaterapeutyczną. 

Masaż filipiński 

Masaż filipiński, zwany również masażem Hilot, łączy elementy zabiegów leczniczych i relaksacyjnych. Wywodzi się z filipińskiej starożytnej sztuki uzdrawiania, która – podobnie jak inne sztuki orientalne – utrzymuje, że warunkiem dobrego zdrowia i samopoczucia jest równowaga. Masażysta zaczyna od powolnych, płynnych i delikatnych ruchów dłońmi, które pozwalają na znalezienie źródeł bólu w ciele. Następnie stosowane są mocne uciski. Odpowiednio wykonany masaż Hilot zapewnia odprężenie, redukuje ból i napięcie mięśniowe. 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × dwa =