Jak szybko posprzątać dom? Poznaj zastosowania mopa parowego

Sprzątanie domu wcale nie musi być czasochłonne – kluczem do ułatwienia sobie realizacji tych obowiązków jest zakup urządzeń wielofunkcyjnych. Jednym z takich rozwiązań jest mop parowy. Dowiedz się, jak to urządzenie pomoże Ci utrzymać dom lub mieszkanie w czystości.

Mop parowy – sposób na idealnie czystą podłogę

Sprzątanie podłogi to najpopularniejsze wykorzystanie mopa parowego. Gorąca para wodna wytwarzana przez urządzenie doskonale radzi sobie z różnymi zabrudzeniami – zarówno świeżymi, jak i zaschniętymi. To jednak nie wszystko, bo sprzątanie podłogi przy pomocy mopa parowego ma więcej zalet – wymienić można:

  • dokładność – gorąca para wodna skutecznie eliminuje m.in. bakterie i wirusy, dzięki czemu mop parowy można często spotkać w domach alergików,
  • bezpieczną dla kręgosłupa pozycję podczas sprzątania – korzystanie z mopa parowego nie wymaga zginania się czy przyjmowania wymuszonej postawy,
  • szybkość suszenia podłogi – powierzchnia umyta przy pomocy mopa parowego wysycha błyskawicznie (wietrzenie pomieszczenia jest zbędne).

Dodatkowym plusem jest brak konieczności korzystania ze środków czyszczących, które w składzie często zawierają substancje mogące podrażniać – sprzątanie odbywa się jedynie przy użyciu wody. Może to być woda z kranu (gdy urządzenie jest wyposażone w filtr węglowy, np. mopy parowe firmy Ariete) lub woda destylowana.

Odśwież meble tapicerowane, korzystając z mopa parowego

O meble tapicerowane można dbać na różne sposoby, w tym korzystając właśnie z mopa parowego. Wystarczy jedynie kupić urządzenie w zestawie wraz z akcesoriami – dedykowanymi końcówkami. Mop parowy ze specjalnymi zakończeniami służącymi do odświeżania mebli tapicerowanych i tkanin proponuje firma Ariete. Czy używając mopa parowego, można usunąć zanieczyszczenia np. z kanapy czy siedzeń samochodowych?

Urządzenia czyszczące parą nie radzą sobie najlepiej z zabrudzeniami na dywanach, meblach tapicerowanych czy zasłonach – najczęściej są wykorzystywane tylko do ich odświeżenia. Inaczej mówiąc, wykorzystanie mopa parowego nie zastąpi prania tkaniny, jeżeli znajdują się na niej widoczne plamy.

Mop parowy sprawdzi się też w łazience i kuchni

Korzystając z właściwości pary wodnej, można nie tylko posprzątać podłogi czy odświeżyć tkaniny obiciowe – to także sposób, aby doprowadzić do porządku łazienkę. Gorąca para wodna doskonale usuwa zabrudzenia z kabiny prysznicowej, armatury łazienkowej i luster. Przy jej pomocy oczyścić można też kafelki, którymi wyłożone są ściany.

Z mopa parowego można też korzystać, sprzątając kuchnię. Urządzenia generujące parę wodną usuwają tłuste zabrudzenia, jednocześnie nie pozostawiając na czyszczonej powierzchni smug. Piekarnik, okap kuchenny czy zlewozmywak – to przykładowe elementy wyposażenia kuchni, z których można szybko usunąć zabrudzenia bez konieczności stosowania detergentów.

Analogicznie jak podczas odświeżania mebli tapicerowanych i tkanin, do sprzątania łazienki warto użyć dedykowanych końcówek. Dzięki temu łatwiej będzie m.in. dotrzeć do zakamarków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + pięć =