5 domowych sposobów na usunięcie zadrapań z drewnianych mebli

domowe sposoby na usunięcie zadrapań z mebli, rysy na meblach, sposoby na rysy na meblach, jak usunąć rysy z mebli

Meble z drewna są bardzo atrakcyjne i niezwykle trwałe, ale podatne na zarysowania i wgniecenia. Na szczęście drobne zadrapania można łatwo usunąć domowymi sposobami!


Zamiast wydawać pieniądze na profesjonalnego renowatora, wypróbuj te szybkie i proste triki, które pozwolą zamaskować małe zadrapania i wgniecenia.

1. Oliwa z oliwek i ocet

1/2 szklanki octu zmieszaj z 1/2 szklanki oliwy z oliwek. Następnie natrzyj meble powstałym preparatem. Preparat ten sprawi, że powierzchnia Twoich mebli będzie prawie jak nowa.


2. Sok z cytryny

Zmieszaj świeżo wyciśnięty sok z cytryny i oliwę z oliwek w równych proporcjach. Za pomocą bawełnianej ściereczki nałóż dużą ilość mieszanki i pocieraj zadrapane miejsce, aż przestanie być widoczne.

3. Orzechy włoskie

Orzech jest bardzo miękki i dobrze wnika w zarysowania. Należy energicznie pocierać kawałkiem orzecha wzdłuż widocznej rysy do momentu, aż będą niewidoczne. Efekty są naprawdę zadowalające.

4. Fusy z kawy

Zanurz patyczek do uszu w wilgotnych fusach z kawy, a następnie nałóż go na zadrapania w Twoich meblach. Odczekaj około 15-20 minut i wytrzyj powierzchnię suchą szmatką. Sprawdza się to głównie w przypadku ciemniejszych mebli.

5. Torebki z herbaty 

Zalej torebkę czarnej herbaty odrobiną wrzątku, parz przez około 2-3 minuty. Następnie zanurz w herbacie płatek kosmetyczny i pocieraj zadrapania. Zetrzyj nadmiar wylewającej się herbaty i powtarzaj czynność do momentu, aż rysa nabierze kolor, zbliżony do powierzchni mebli.


Co myślicie o tych wskazówkach? A może macie jakieś swoje sprawdzone? Chętnie o nich poczytamy w komentarzach.

Posted in DIY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − dwanaście =