Peeling do ciała – 5 niezwykłych korzyści z jego stosowania. Poznaj je!

Słowo peeling pochodzi z języka angielskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza obieranie, zdejmowanie warstw. Kwestia peelingu ciała dotyczy oczywiście złuszczania pierwszej warstwy naskórka. Zabieg ten niesie ze sobą bardzo wiele korzyści dla twojego ciała. Jakie to korzyści i dlaczego wyłącznie tracisz na niestosowaniu peelingu do ciała? Przekonaj się!


1. Peeling do ciała a martwy naskórek

Brzmi nieprzyjemnie? Z pewnością wiesz, że twoja skóra jest nie tylko tkanką, która chroni całe twoje ciało przed tym, co na zewnątrz. W procesie tej ochrony sama ulega pewnym procesom, w wyniku których naskórek ulega złuszczeniu. Po prostu umiera i jest zastępowany kolejnymi, żywymi i nowymi komórkami. Proces jest naturalny i dzieje się każdego dnia.

Tak, każdego dnia na twojej skórze znajdują się tkanki, które nie są już przydatne dla ciebie i twojego ciała. W niewidoczny niemalże sposób zastępują je nowe tkanki, proces ten jest jednak stosunkowo powolny. Jak go przyśpieszyć i jak pomaga ci w tym peeling do ciała dostosowany do potrzeb twojej skóry? Dlaczego warto go stosować?

Tak zwany scrub do ciała czy peeling to produkt o określonej ziarnistości cząsteczek. Rozprowadzając go po skórze, złuszczasz ją. A więc – pozbywasz się martwego naskórka, stymulując szybszy rozwój tego zdrowego, który go zastąpi. Sprawiasz niemalże, że twoja skóra dostaje bodziec do wzrostu. Efekt? Jest bardziej sprężysta, lepiej odżywiona, a także bardziej odporna na to, co czeka ją każdego dnia. Na co? Między innymi na:

  • chłód;
  • upał;
  • perspirację (pocenie się);
  • rozcięcia;
  • zadrapania;
  • utlenianie (a więc procesy starzenia się);
  • szkodliwe działanie promieni UV;
  • wiatr;
  • wilgoć
  • i mnóstwo innych czynników.

Czy będzie to naturalny peeling (kokosowy, kawowy i tym podobne), czy syntetyczny (ale przyjazny ciału), gruboziarnisty czy drobnoziarnisty, niemal zawsze usprawni działanie największego organu twojego ciała – skóry. Chcesz zachować młodość? Sprawność? Piękny wygląd i zdrowie wszystkich tkanek znajdujących się pod twoją tarczą? Dbaj o skórę, stosując odpowiedni dla niej peeling.

Szeroki wybór znajdziesz tutaj: https://a-manada.pl/peelingi-do-ciala.

2. Peeling do ciała a krążenie krwi

Kiedy nakładasz na swoją skórę peeling, pobudzasz tysiące drobnych naczyń krwionośnych do wytężonej pracy. Czy jest to dla nich męczące? Wprost przeciwnie! Dostają bodziec, który stymuluje ich pracę. Częstsza, zdrowa i umiarkowana praca systemu krwionośnego, który oplata twoją skórę, wiedzie do jej lepszego dotlenienia.

Pamiętaj, aby nie mylić dotlenienia z utlenianiem! Dotlenianie zapobiega temu drugiemu procesowi, uodparniając skórę na działanie wolnych rodników. Dzięki temu zachowuje ona sprężystość i młodość, jest zdrowa, odporna, pięknie wygląda i nie jest narażona na działanie czynników dla niej szkodliwych.

Zauważ jednak, że nie każdy typ skóry reaguje tak samo na konkretny rodzaj peelingu. Sprawdź, który typ najlepiej sprawdza się w przypadku twojej skóry. Gdy wiesz już, którego trzeba używać, używaj go regularnie. Przeważnie wystarczy peelingować ciało raz na tydzień.


3. Peeling do ciała a piękno twojej skóry

Zmagasz się z wieloma niedoskonałościami skóry? Często pojawiają się na niej nieestetyczne grudki, męczące wypryski, a nawet pryszcze? Powodem tego stanu rzeczy jest bardzo często niewłaściwa higiena, ale też brak odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych takich jak peelingowanie skóry.

Wybierz odpowiedni rodzaj peelingu (na przykład peeling kawowy do ciała, drobnoziarnisty bądź enzymatyczny), stosuj go regularnie, a z pewnością przekonasz się, że estetyka twojej skóry ulegnie poprawnie. Piękno skóry bierze się z jej zdrowego wyglądu. Gdy na tej tkance zalega zbyt dużo martwego naskórka, może ona nie radzić sobie tak efektywnie z jego usuwaniem niż wtedy, gdy wspomagasz ją peelingiem. Wtedy pojawiają się nieestetyczne symptomy w postaci grudek, wyprysków, pryszczy, zaskórników i tak dalej.

Używaj peelingu, by przywrócić piękno twojej skórze. Korzystaj z niego, by owo piękno zachować. Nie rezygnuj z produktów do peelingowania ciała. Możesz stracić nie tylko wdzięk, blask i świetny wygląd swojej skóry, ale przyczynić się do pogorszenia stanu jej zdrowia. Nie nadużywaj jednak peelingu! Skóra musi mieć czas na odbudowę, nie może więc być zbyt często peelingowana. Grozi to jej mikrouszkodzeniami i efektem odwrotnym od zamierzonego!

4. Problem z cellulitem?

Twoja skóra jest piękna bez względu na jej typ. Czy jest odporna, czy wrażliwa. Czy skora do przebarwień, czy wręcz przeciwnie. Gdy chcesz walczyć z cellulitem, pamiętaj, że jednym ze skutecznych sposobów na jego eliminację lub redukcję jest właśnie regularne peelingowanie ciała.

Peeling pod prysznic? A może kawowy? Ty decyduj, którego będziesz używać. Pamiętaj jednak, że bez względu na to, czy masz skórę z cellulitem, czy bez – jest piękna! Stanie się jeszcze piękniejsza, gdy użyjesz odpowiedniego dla jej typu peelingu.

5. Satysfakcja i przyjemność!

Ostatni powód, dla którego warto stosować peeling do ciała, to zwyczajna przyjemność z jego stosowania. Skóra potraktowana peelingiem staje się po kilku chwilach źródłem odprężenia. Peeling jest jak intensywny masaż, z którego warto korzystać raz na jakiś czas. Masaż, który wspomaga nie tylko skórę, ale całe ciało. Wybierz odpowiedni dla siebie i twojej skóry peeling, a zauważysz pozytywne zmiany już od pierwszego użycia!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − 10 =