Co można podarować koleżance z pracy z okazji urodzin?

Wybranie odpowiedniego prezentu dla znajomych z pracy wcale nie jest takie proste. Jeśli utrzymujemy z nimi kontakty jedynie na poziomie pracowniczym, przy wyborze upominku musimy pamiętać o profesjonalizmie. Uniwersalne podarki będą w tej sytuacji najprostsze, ale również najbezpieczniejsze. Dzięki nim unikniemy niepewności wybierania prezentu i późniejszych niezręczności.  


Prezenty dla naszych bliższych współpracowników 

Wiele zależy od rodzaju znajomości, jaki utrzymujemy z daną osobą. Jeśli jest to koleżanka, z którą spędzamy większość naszego czasu w pracy, tak naprawdę znamy się z nią lepiej, niż myślimy. Można wtedy, jakoś tak między sobą, zainwestować w bardziej personalny drobiazg. Jakiś śmieszny gadżet na biurko, kolorowe długopisy czy zabawny obrazek. Na rozweselenie biurowych humorów. Często również wręcza się kwiaty. Zarówno bukiety jak i rośliny doniczkowe. Małe drzewko lub sukulent z pewnością będzie odświeżającym prezentem do biura. Pomoże też spersonalizować przestrzeń. Możemy też spróbować przełamać lody i zaprosić swoją współpracowniczkę na kawę, ewentualnie zainwestować w voucher do popularnego miejsca z jedzeniem na mieście. Humorystycznym prezentem są zestawy relaksacyjne albo kupony do studiów spa. Vouchery na różne zabiegu kosmetyczne również wpadają pod tą kategorię. Wszechobecnym żartem w miejscach pracy jest w końcu ogrom obowiązków i zmęczenie. Bardziej budżetową wersją takich zabiegów będzie własnoręcznie wybrany koszyk relaksacyjny, z maseczkami do twarzy, kosmetykami do pielęgnacji i na przykład dobrą książką. W ten sposób kontynuujemy biurowy żart, równocześnie gwarantując naszym znajomym chwilę wytchnienia.


Uniwersalne i profesjonalne upominki odpowiednie dla każdego w biurze

Co jednak zrobić jeśli jesteśmy nowi w pracy, albo po prostu nie znamy się tak dobrze z przyszłą solenizantką? Zazwyczaj w takich sytuacjach warto porozmawiać z innymi pracownikami i spróbować złożyć się na jeden, wspólny prezent. Daje wam to większe pole do popisu i większy budżet. Unikamy w ten sposób spontanicznych i nieprzemyślanych upominków. Na co więc się zdecydować? Popularne w biurach stało się rozdawanie koszy prezentowych. Widzimy je przy awansach czy przy wygranych konkursach. Są eleganckim upominkiem dla każdego. Mogą być tematyczne, ułożone pod konkretny kolor czy na przykład pełne słodyczy. Często też w takich zestawach znajdziemy konfitury, dżemy, płynne czekolady i miody. Takie delikatesy na prezent z pewnością uradują naszą biurową solenizantkę. A jeśli chcemy wypaść jeszcze bardziej dostojnie, możemy zdecydować się na taki pakiet, który zawiera w sobie nie tylko słodkości, ale inne dodatki kulinarne. Wysokogatunkowa herbata i kawa nadadzą się w końcu i do domu, i do biura. 

Podarunki w miejscu pracy 

Nic nie stoi na przeszkodzie podarowania bardziej personalnego i zabawnego upominku, komuś, z kim znamy się lepiej. Inwestując jednak w prezent dla naszej dalszej koleżanki, należy pamiętać o profesjonalizmie. Oczywiście, prezenty są po to, żeby sprawiać przyjemność, a nie kłopot. Z pewnością obdarowana współpracownica będzie wdzięczna. Warto jednak wcześniej sprawdzić, co wypada sprezentować, a co nie.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście + 13 =