Na co zwrócić uwagę, wybierając powerbank do laptopa?

Powerbank to sprzęt, który przyda się nie tylko do naładowania smartfona. Możesz wybrać urządzenie, które pomoże ci przywrócić energię w laptopie. Warto jednak mieć w pamięci, że powerbanki do smartfonów i do laptopów nieco się między sobą różnią. Zobacz, jak wybrać odpowiedni model i móc bez przeszkód kontynuować pracę, bez obawy o rozładowanie sprzętu.


Po co powerbank do laptopa?

Możliwość naładowania baterii laptopa bez konieczności podpięcia go do gniazdka sieciowego przydaje się w wielu sytuacjach. Pracujesz zdalnie, korzystając z kawiarni i coworkingów? Nie zawsze uda ci się zająć miejsce przy gniazdku. Co więcej, piękna pogoda zachęca do pracy na świeżym powietrzu. Chcesz pracować z ogrodu? Nie ma problemu – o ile możesz liczyć na to, że laptop nie rozładuje ci się w najmniej oczekiwanym momencie. Powerbank przyda się w również w podróży oraz na szkoleniu lub zajęciach na uczelni. Nie mówiąc już o nagłej awarii prądu w środku dnia pracy!


Jak wybrać powerbank do laptopa? Kluczowe kwestie

Jak widzisz, powerbank do laptopa to przydatny sprzęt, w który dobrze się zaopatrzyć na wszelki wypadek. Co wziąć pod uwagę, szukając takiego urządzenia? Przeanalizuj dokładnie:

  • pojemność – aby ładować laptopa, pojemność powinna być większa niż w przypadku sprzętów dedykowanych smartfonom;
  • napięcie i prądy wyjściowe – w większości powerbanków napięcie to 5 V, podczas gdy do nowoczesnych laptopów potrzebne jest napięcie 12 V lub 20 V; są jednak modele powerbanków wyposażone w technologię USB Power Delivery, które mogą generować napięcie wyjściowe odpowiednie do ładowania laptopa; sprawdź szczegóły w specyfikacji twojego komputera – możesz spotkać się z parametrami (V-napięcie w woltach, A – natężenie w amperach) 12 V/3 A (laptopy 13-calowe) lub 20 V/3,25 A (zwykle większe, 15-calowe sprzęty);
  • odpowiednie porty – do ładowania laptopów przydaje się USB C;
  • wielkość urządzenia i jego waga – mniejsze powerbanki łatwiej ze sobą przenosić – jednak powinieneś pamiętać, że te do laptopów zwykle są bardziej okazałe niż do ładowania smartfonów;
  • dodatkowe funkcje.

Wiesz już, na jakie parametry zwracać uwagę, szukając powerbanków do laptopa. Kluczowe jest, by sprzęt do ładowania był kompatybilny z twoim komputerem przenośnym. Wszystkie informacje na temat ładowania znajdziesz w instrukcji obsługi twojego sprzętu, często takie informacje widnieją również na zasilaczu. Bez większych trudności odnajdziesz te dane w internecie – pod warunkiem, że znasz dokładny model laptopa.

Ile kosztują powerbanki do laptopa?

Ceny urządzeń do ładowania laptopa różnią się w zależności od pojemności czy dodatkowych funkcji. To zwykle sprzęty, za które zapłacisz więcej niż za te do ładowania wyłącznie smartfona – są po prostu bardziej uniwersalne. Jak sprawdzić, czy model, który wpadł ci w oko, nada się również do laptopa? Sprawdź, czy ma w opisie wskazaną technologię Power Delivery. Powerbank jest wówczas wyposażony w port USB C, który dostarcza wyższe napięcia i prądy wyjściowe dostosowane do podłączonego urządzenia. Nie tylko naładujesz za pomocą takiego powerbanku szereg innych sprzętów, ale także – weź pod uwagę, że ładowanie będzie przebiegać szybciej!

Przed zakupem konkretnego powerbanku sprawdź opinie użytkowników. To wartościowe recenzje, które relacjonują, jak dany sprzęt sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Sprawdź powerbanki w sklepie MediaMarkt i wybierz najlepszy model do uzupełniania energii w twoim laptopie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + dziewiętnaście =